داستانِ رسانه فردا

مؤسسه رسانه فردا فعالیت خود را در سال ۱۳۸۲ در کرمان آغاز کرد. شروعی که نشأت گرفته از یک شور و شوق دانشجویی بود و در ابتدای کار چندان دامنه دار نبود، اما به هر ترتیب مقدمه ای شد بر تداوم حرکت در سال های آینده.

لذت همکاری با دوستان خوبی همچون “جلیل الله جلال کمالی”، “میثم خداپرست” و “حسن خداکرمی” از دلخوشی های آن دوران بود؛ و البته تجاربی که از سر و کله زدن با مشتریان مختلف و وارد شدن به فضای سهمناک (!) بازار کسب می کردیم، برایمان خاطره انگیز شده است. در این میان، از نقش پر رنگ موتورسیکلت جلیل نباید چشم پوشی کرد!


دوران پر هیجان دانشجویی به پایان رسید و “رسانه فردا” دوران نوزادی اش را در شهر قم ادامه داد. این بار، دفتری جمع و جور در طبقه زیرین یک مجتمع تجاری واقع در خیابان دورشهر و روبروی سینمای خاطره انگیز “تربیت”، پذیرای جوانان مغروری شده بود که با جیب های خالی، ولی کله هایی پر از ایده و ادعا، می خواستند هر طور شده اینترنت را مثل نان لواش به خانه های مردم ببرند!

شاید خاطره انگیزترین و دلچسب ترین کاری که آن زمان راه انداختیم، سایت “قمی ها” بود که یک جور سایت خبری و فرهنگی و اطلاع رسانی بود؛ و البته آشنا شدن و همکاری با بچه های نازنینی همچون “سید علی پورطباطبایی”، “برادران افغان، محمد جواد و محمد صادق دهقان”، “سجاد صالحی”، “حمید شاه حسینی” و البته “محمد جابر ایزدپناه”، از خاطرات خوب آن دوران بود.

اواخر سال ۱۳۸۳ بود که جل و پلاسمان را در قم جمع کردیم و بعد از چند ماه، در شهر مشهد دوباره به زمین گذاشتیم.


دفتری شیک در طبقه دوم یک مجتمع واقع در چهارراه معلم مشهد و جنب اداره ثبت شرکتها، محل جدید ما برای شیطنت های گرافیکی و اینترنتی مان بود.

اردیبهشت ۱۳۸۴ تا اردیبهشت ۱۳۸۵، اولین سال حضور ما در بازار بزرگ و پرتلاطم مشهد بود که با رزومه ای با بیش از ۹۰ سایت اینترنتی طراحی شده، دوران پر باری را در دفتر خاطرات کاری ما ثبت کرد.

از اردیبهشت ۱۳۸۵ تا اردیبهشت ۱۳۸۸، در دفتری واقع در بلوار دانشجو به فعالیت خود ادامه دادیم.

الان هم در دفتری واقع در بلوار سیدرضی با یک لیوان چای پر رنگ داغ منتظرتان هستیم.

قدمتان روی چشم!

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن